Boże Poranki

Boże poranki to czas, w którym słuchasz słowa Bożego, które Kościół przygotował na dany dzień: to czytanie i Ewangelia z Mszy Świętej. Do tego dochodzi krótki komentarz jednego z braci z Drogi Odważnych. 

Redakcja · 17 sierpnia 2023

Czym są Boże poranki?

To poranna medytacja, która pozwoli Ci nastawić Twoje serce, umysł i ciało na właściwy kierunek. Boży Poranek trwa od 15 do 30 minut. Przebieg jest następujący:
1. Praca z ciałem (na podstawie przygotowanego materiału).
2. Słuchanie czytań z dnia i komentarza egzegetycznego (przygotowanego przez liderów Drogi Odważnych).
3. Czas na własną modlitwę i zapisanie wniosków.


Dlaczego o poranku?

Chcemy, by pierwszą rzeczą, jaką zrobisz po przebudzeniu, było usłyszenie słowa Bożego. Nie przeczytanie, ale usłyszenie, gdyż “wiara rodzi się ze słuchania” (Rz 10,17). To słowo, nawet jeśli nie będziesz mieć czasu, na dłuższą medytację i modlitwę, będzie pracować w Tobie przez cały dzień.


Jak robić to w praktyce? 

Wygospodaruj o poranku kilkanaście minut, by wysłuchać słowa Bożego wraz z komentarzem. Możesz rozpocząć słuchanie od znaku krzyża. Staraj się skupić na tym, czego słuchasz i nie zajmować się innymi czynnościami. Jeśli nie masz takiej przestrzeni, wysłuchaj Bożego poranka podczas innych porannych czynności lub w drodze do pracy. Najważniejsze, byś pozwolił Bogu mówić.


Zawartość Kursu

Rozwiń wszystko

O instruktorze

Redakcja

22 Kursy

+213 zapisany
Niezapisany

Kurs zawiera

  • 7 Zagadnienia
  • 213 Tematy