o nas

KIM JESTEŚMY?​

DROGA ODWAŻNYCH narodziła się w Kościele Katolickim jako Ruch służący dwóm celom: formacji mężczyzn poprzez przygotowanie ich do owocnego realizowania powołania w danym stanie (mężowie, ojcowie, kapłani, zakonnicy) oraz tworzenia środowiska wzrostu poprzez doświadczenie braterstwa, wymiany doświadczeń i służby Panu. Szczególnym charyzmatem Ruchu jest budzenie Bożych Przywódców czyli realizowanie ideału służebnego przywództwa. Formacja jest realizowana w trzech obszarach: rozwój duchowy, rozwój fizyczny i rozwój osobowy. 

DROGA ODWAŻNYCH składa się z zespołu dóbr duchowych:

a. Program DROGA ODWAŻNYCH

b. Wspólnota Przymierze Odważnych

c. Inicjatywa Powołani do Przywództwa

HISTORIA

W 2010 roku w sercach Michała Piekary i Mariusza Marcinkowskiego Bóg wzbudził powołanie do służby mężczyznom w Kościele. Tak powstała katolicka wspólnota Przymierze Wojowników, która przez lata formacji i zgłębiania swojego charyzmatu była przygotowywana przez Pana Boga do czynienia liderów gotowych służyć Bogu i Kościołowi, liderów, którzy w pierwszej kolejności są przywódcami w swoim osobistym życiu, w codziennej, wiernej pracy nad sobą. ​

Nasz ideał to: Miłość, Służba, Formacja. 

W 2017 roku powstał Program ODWAZNI.pl (www.odwazni.pl) – program męskiego rozwoju będący platformą szerokiego dotarcia do mężczyzn z ideą wierności małym krokom w duchowym i osobowym rozwoju. W pierwszym roku działania program zgromadził 1100 mężczyzn, a nasza wspólnota zaangażowała się wyłącznie do posługi w tym dziele, zmieniając również w tym czasie swoją nazwę na Droga Odważnych. ​Obecnie trwają prace nad aplikacją, której publikację przewidujemy na koniec stycznia.

Prowadzimy małe grupy formacyjne, rekolekcje, warsztaty i spotkania dla mężczyzn. Naszym głównym programem jest Droga Lwa i Akademia Przywództwa oraz Droga Odważnych (aplikacja mobilna wspierająca rozwój mężczyzny w trzech wymiarach: duchowy, osobowy, fizyczny – dostępna od końca stycznia 2022). Asystentem Kościelnym wspólnoty jest br Adam Zwierz OFMCap, liderem głównym Mariusz Marcinkowski, liderami odpowiedzialnymi: Sławomir Leszczyński, Dawid Gacek.

ODPOWIEDZIALNI ZA DROGĘ ODWAŻNYCH:
Mariusz Marcinkowski – pomysłodawca i autor projektu, mąż, ojciec, Lider Główny i założyciel wspólnoty, teolog , trener. 
br. Adam Zwierz – kapucyn, kapelan i Asystent Kościelny Drogi Odważnych, magister postulatu
Liderzy Odpowiedzialni – Dawid Gacek, Sławomir Leszczyński, Michał Paczuła

AUTORZY:
Kamil Bobel, Piotr Cyran, Dawid Gacek, Kamil Jaśniewicz, Piotr Krawczyk, o. Michał Kubicz OP, Krzysztof Kusik, Sławomir Leszczyński, Michał Mokrzycki, Michał Paczuła, Piotr Podczaski, Paweł Rząsa, Piotr Stalmach, Szymon Wilkowski, Adam Załęski, br. Adam Zwierz OFMCap, Wojciech Moskała, Marcin Ścisłowski.

MATERIAŁY WIDEO
Dawid Gacek – mąż, ojciec, muzyk i szkoleniowiec, lider wspólnoty.